Venemaa julgeolekunõukogu esindaja kuulutas USA hegemoonia maailmas lõppenuks

 (57)
Venemaa julgeolekunõukogu esindaja kuulutas USA hegemoonia maailmas lõppenuks
Foto: Epp-Mare Kukemelk

Venemaa julgeolekunõukogu sekretäri asetäitja Jevgeni Lukjanov leiab, et Ameerika hegemoonia maailmas on lõpule jõudnud. Tema sõnul on maailmaareenile nüüd tekkinud uued jõukeskused – BRICS-i riigid (Brasiilia, Venemaa, India, Hiina, Lõuna-Aafrika Vabariik), kelle hulgas on ka Venemaa jalgele tõusnud.

Lukjanovi arvates on nüüd vaja maha istuda ja külma sõja tulemustes kokku leppida. Selleks tuleb korraldada ülemaailmne kongress, kuhu kogunevad kõik võtmetähtsusega osapooled, vahendab Lenta.ru.

„Vastasel juhul pole mängureegleid, pole kokkuleppeid. Aga neid rikutakse eriti siis, kui ei ole kindlaid kohustusi. Ja siis muutub maailm üha vähem ja vähem juhitavaks ning kaootilisemaks,“ rõhutas Lukjanov.

Rääkides olukorrast Ukrainas ütles Lukjanov, et Kiievis tegutsevad aktiivselt USA nõuandjad. „Ma räägin USA luurekogukonna ja jõuorganite spetsialistidest. Need inimesed ei piirdu nõuannetega, vaid töötavad välja strateegilist liini, millega ranges vastavuses võtab riigi juhtkond vastu otsuseid,“ ütles Lukjanov.