Venemaa Julgeolekunõukogu asejuht Medvedev nimetas koroonaviirust äärmiselt tõsiseks asjaks

 (46)
Venemaa Julgeolekunõukogu asejuht Medvedev nimetas koroonaviirust äärmiselt tõsiseks asjaks
Foto: Jekaterina Štukina, TASS

Venemaa Julgeolekunõukogu esimehe asetäitja Dmitri Medvedev kutsus videopöördumises VKontaktes venemaalasi mitte alluma paanikale, aga olema valmis koroonaviirusealase olukorra erinevateks arengustsenaariumideks.

„Olukord koroonaviiruse epideemiaga on äärmiselt tõsine (…) Praegu võib mõnele näida, et toimuv on mingi mäng, kino, sellise Hollywoodi põneviku sarnane. Aga see pole sugugi mäng. Maailmas on haigestunud üle poole miljoni inimese. Kahjuks on see, mis praegu toimub, reaalne oht igaühe jaoks meist ja kogu inimtsivilisatsiooni jaoks,“ ütles Medvedev, vahendab Interfax.

Samas rõhutas Medvedev, et kõik vajalikud meetmed võetakse tarvitusele ja tähtis on mitte alluda paanikale. Medvedev avaldas tänu Vene arstidele, kes „lähevad väärikalt läbi kõige raskema katsumuse, aidates ööpäevaringselt patsiente“.

Siiski kutsus Medvedev olema valmis haiguse leviku erinevateks stsenaariumideks.

„Ebasoodne stsenaarium nõuab veelgi karmimate otsuste vastuvõtmist, mistõttu on tähtis teha kõik, et seda ei juhtuks: suhtuda tähelepanelikult presidendi pöördumisse, näidata üles enesedistsipliini, eelkõige lihtsalt mitte tekitada enda ja oma lähedaste jaoks täiendavaid riske,“ lausus Medvedev. Ta kutsus mitte andma järele soovile kasutada alanud töövaba nädalat nii, nagu see oleks tavaline puhkus, ning lahkuma korterist või suvilast ainult äärmise vajaduse korral.

Seotud lood:

Medvedev tunnistas ka, et pandeemia viib Venemaal majandusraskusteni, mida juba tunnevad paljud maailma riigid.

„Neid tunneb maailmamajandus. Venemaa on kohtunud kahekordse šokiga – viirusele on lisandunud nafta koteeringute langus,“ ütles Medvedev.

Majanduslikud küsimused on aga Medvedevi sõnul praegu teisejärgulised, peamine on inimeste tervis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!