Venemaa ei kutsu välisvaatlejaid

 (17)
Valimised Venemaal
AFP/Scanpix

Venemaa ei ole senini esitanud Euroopa rahvusvahelistele organisatsioonidele ametlikku kutset tulla 2. detsembril toimuvaid parlamendivalimisi vaatlema.

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) esindajad ei ole saanud ametlikku kutset vene valimisi vaatama. ENPA esindajad ütlesid ajaleht Kommersantile, et 13. septembril moodustati 60 vaatlejast koosnev töögrupp, mis pidi suunduma Venemaale. Kuivõrd ametlikku kutset ei ole senini saabunud, peavad vaatlejad ootama, kirjutab lenta.ru.

„Kui võrrelda olukorda 2003. aasta valimistega, on vene valimiskomisjon [oma kutsega] graafikust maas viis nädalat,” rääkis OSCE esindaja Urdur Gunnarsdottir. Nagu eelmistelgi valimistel, on OSCE plaaninud sel aastal vene valimisi jälgima 400 vaatlejat.

Vene Keskvalimiskomisjoni esindaja Andrei Davõdov kinnitas, et kutset rahvusvahelistele organisatsioonidele valimiste vaatlemiseks pole veel välja saadetud ja et sellega tegeldakse niipea kui parteid on valimistele registreeritud. Igast organisatsioonist on Davõdovi sõnul plaanis kutsuda „mõnikümmend vaatlejat”.