Venemaa: Baltimaades ja Poolas ees seisvad NATO õppused on külma sõja vaimus

 (73)
Venemaa: Baltimaades ja Poolas ees seisvad NATO õppused on külma sõja vaimus
Foto: Tiit Blaat

Eesseisvate endistes Nõukogude Balti vabariikides ja Poolas toimuvate NATO õppuste stsenaarium, mille järgi seisavad need riigid silmitsi välisriigi sissetungiga, meenutab külma sõja perioodi, ütles Venemaa kaitseministri asetäitja Anatoli Antonov neljapäeval.

Õppus Steadfast Jazz 2013 toimub novembris Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. NATO teatel on õppuse peamine eesmärk testida NATO kiirreageerimisjõudude juhtimis- ja kontrollielemente, vahendab RIA Novosti.

„Selleks kohtumiseks valmistudes uurisime me hoolikalt NATO riikidelt saadud informatsiooni Steadfast Jazz 2013 kohta,“ ütles Antonov NATO-Vene nõukogu kohtumisel Brüsselis. „Ma ei saa varjata fakti, et Venemaa kaitseministeeriumi hämmastab õppuse väljakuulutatud eesmärk, mis kujutab endast Wahingtoni lepingu viienda artikli rakendamist, mis käivitab vastulöögi agressioonile Poola vastu. Need õppused on külma sõja vaimus.“

Selle aasta sügisel toimuvatel Venemaa ja Valgevene ühisõppustel Zapad 2013 simuleeritakse seevastu ainult võitlust Valgevene territooriumile tungivate terroristlike rühmituste ja illegaalsete relvaformeeringute vastu, lisas Antonov.