Venemaa asevälisminister: USA valab Venezuelas bensiini tulle

 (136)
Venemaa asevälisminister: USA valab Venezuelas bensiini tulle
Sergei RjabkovFoto: CHINE NOUVELLE/SIPA

Hiina, Türgi ja Süüria on ühinenud Venemaaga USA kritiseerimisel Venezuela opositsiooniliidri Juan Guaidó ajutise presidendina tunnustamise eest ja väljendanud tugevat toetust president Nicolás Madurole, kes varem sel kuul teiseks ametiajaks riigipeaks vannutati.

„Me hoiatame igaüht, mitte ainult USA-d, vaid mõnesid teisi, kes võivad mõlgutada neid mõtteid sellise tegevuse kohta,” ütles Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov intervjuus CNN-ile.

Seni on üle tosina riigi ühinenud USA-ga ja Guaidóle toetust avaldanud. Nende hulgas on Suurbritannia, Kanada, Brasiilia, Costa Rica, Argentina, Peruu, Colombia, Ecuador, Tšiili ja Hispaania ning Ameerika Riikide Organisatsioon.

Seotud lood:

Venemaa liitlased on aga 35-aastase Guaidó toetamise otsustavalt hukka mõistnud.

Rjabkov ütles, et Guaidód toetades sekkub USA Venezuela siseasjadesse.

„Ma tunnen tõesti, et on ohtlikke märke, et selles liinis toimub midagi,” ütles Rjabkov. „Ma pean silmas, et see on lihtsalt bensiini tulle valamine. Sõjalise jõu kasutamine oleks katastroofiline. ... See oleks järjekordne tohutu löök rahvusvahelisele süsteemile. Me oleme silmitsi stsenaariumiga, mis võib viia edasise verevalamiseni Venezuelas.”