Venemaa aitab Indial kosmoselaeva ehitada

 (6)
Venemaa aitab Indial kosmoselaeva ehitada
AP/Scanpix

Indias viibiv Vene president Dmitri Medvedev lubas, et Delhi hakkab koostöös Moskvaga looma oma isiklikku piloteeritavat kosmoselaeva.

Lisaks märgib infoagentuur Interfax, et India kosmonaut sooritab Vene kosmoselaeval Sojuz lennu.

Medvedevi visiidi ajal Indiasse kirjutati alla memorandumile Venemaa föderaalse kosmoseagentuuri (Roskosmos) ja India kosmoseuuringute organisatsiooni vahelisele sõpruse, koostöö ja ühiste piloteeritavate lendude programmide lepingule.

Roskosmose juht Anatoli Perminov ütles, et India kosmonaudi kosmoselend Sojuzil on planeeritud 2013. aastasse ning esimese koos Venemaaga ehitatud India kosmoselaeva lend toimub mitte varem kui 2015. aastal.

ITAR-TASSi andmetel on India valitsus eraldanud 950 miljonit ruupiat (238 miljonit krooni) oma esimese piloteeritava kosmoselennu projekti detailseks väljatöötamiseks.

Esialgsetel andmetel saadetakse Maa orbiidile kahest kosmonaudist koosnev ekipaaž, kelle kosmoselennu pikkuseks saab olema umbes nädal. Kosmoselaeva maandumiskapsel peaks kava kohaselt maanduma India ookeanis.

India esimene tehiskaaslane saadeti orbiidile juba 1980. aastal ning esimene kosmonaut Rakesh Sharma lendas neli aastat hiljem raketil Saljut-7 kosmosesse.

Medvedev Indias