Venelase väitel võeti ta USA-s lennukist maha, süüdistatuna Krimmi okupeerimises

 (23)
Venelase väitel võeti ta USA-s lennukist maha, süüdistatuna Krimmi okupeerimises
Foto: GARY CAMERON, Reuters

Venelane Andrei Jerjomin, kes tema enese sõnul võeti maha USA lennufirma Delta Air Lines lennukist Krimmi okupeerimise eest, kavatseb lennufirma kohtusse kaevata, teatas ta kolmapäeval telekanalile Rossija 24, vahendab RIA Novosti.

„Ma annan nad kohtusse selle eest, et mind solvati. Nad pakkusid mulle sada dollarit kompensatsiooni. Mina seda ei andesta,“ rõhutas Jerjomin.

Jerjomini sõnul ei saanud ta Delta esindajate käest mingit selgitust. „Lennufirma ei öelnud midagi. Nad ütlesid, et neil tunneb reisija, Ameerika kodanik, end ebamugavalt, lennates koos Venemaa kodaniku, Krimmi okupandiga,“ lausus Jerjomin.

Delta väitis, et venelane võeti Seattle’i-Atlanta lennult maha ohutusreeglite rikkumise eest. Lennufirma esindajate sõnul hilines venelane lennule ning murdis läbi juba suletud ukse lennukisse, mis viis signalisatsiooni tööle hakkamiseni. Meest küsitlesid õiguskaitseorganite esindajad ning ta pandi hilisemale lennule Atlantasse.

Facebookis kirjutas Jerjomin, et tema kõrval istunud reisija keeldus koos temaga lendamast, nimetades teda Krimmi okupandiks. Ta lisas, et Delta toetas teise reisija pretensioone, mistõttu tuli Jerjominil lennata teise lennukiga.