Vene võimuerakonna kõrgema nõukogu liige toetab pealinna üleviimist Uurali taha

 (92)
Vene võimuerakonna kõrgema nõukogu liige toetab pealinna üleviimist Uurali taha
JekaterinburgFoto: Aleksei Filippov, Sputnik

Venemaa võimuerakonna Ühtne Venemaa kõrgema nõukogu liige Dmitri Orlov kirjutas Facebookis, et toetab pealinna üleviimist Uurali taha.

Pealinnaks pakkus Orlov Jekaterinburgi ning osa pealinna funktsioonidest võiks tema arvates jagada ka teistele linnadele, sest Moskva on pealinnana geograafilises mõttes ebaõnnestunud, vahendab Vesti.ru.

„Moskva asub Venemaa geograafilisest keskusest kaugel ja tema areng viib Moskva aglomeratsiooni liigpaisumiseni. Isegi neist kahest argumendist piisab tõsise diskussiooni alustamiseks Venemaa pealinna üleviimise üle Uuralisse, Volga äärde või Lääne-Siberisse,“ kirjutas Orlov.

Jutud pealinna üleviimisest said alguse Venemaa domograafia, migratsiooni ja regionaalarengu instituudi vaatlusnõukogu esimehe Juri Krupnovi ettepanekust.

Moskva linnapea Sergei Sobjanin kommenteeris algatust väga irooniliselt, nimetades ideed „geniaalseks“. Sobjanini sõnul tuleks sel juhul kulutada triljon või paar rubla, et saata ametnikud 8000 kilomeetri kaugusele 110 miljonist venemaalasest, kes elavad riigi Euroopa osas. „Ka varem saadeti ametnikke Siberisse ja itta, aga vähem kulukal viisil,“ märkis Sobjanin.