Vene välisministeerium süüdistas Euroopa Nõukogu parlamentaarset assambleed seoses Savtšenkoga topeltstandardites

 (9)
Vene välisministeerium süüdistas Euroopa Nõukogu parlamentaarset assambleed seoses Savtšenkoga topeltstandardites
Nadia SavtšenkoFoto: Stringer, REUTERS

Venemaa välisministeeriumi inimõiguste, demokraatia ja seaduste ülimuslikkuse volinik Konstantin Dolgov kommenteeris Twitteris Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee (PACE) üleskutset niinimetatud Savtšenko nimekirja koostamiseks. Dolgovi sõnul juhinduvad PACE liikmed „demokraatiast ja murest inimõiguste üle kaugetest topeltstandarditest“.

„Aga kas Vene kodanike õigusvastastes vahistamistes ja Vene ajakirjanike tapmises Ukrainas osalenud isikute karistamine PACE-t ei huvita? Teised prioriteedid? Või on nende parlamendiliikmete jaoks kodanikul ja kodanikul vahe?“ kirjutas Dolgov Twitteris, vahendab Lenta.ru.

PACE võttis neljapäeval vastu resolutsiooni, milles kutsus üles vabastama Venemaal 22 aastaks vangi mõistetud Ukraina pilooti ja ülemraada liiget Nadia Savtšenkot. Kui seda ei tehta, tegi PACE kõigile liikmesriikidele ettepaneku kehtestada sanktsioonid isikute vastu, kes on Savtšenko juhtumiga seotud. Jutt käib 29 füüsilisest isikust, kes on Savtšenko ebaseadusliku kinnipidamise eest vastutavad.