Vene uuriv portaal: peaministrikandidaat Mišustin varjab kinnisvara Moskva rikkurite linnaosas

 (52)
Vene uuriv portaal: peaministrikandidaat Mišustin varjab kinnisvara Moskva rikkurite linnaosas
Mihhail MišustinFoto: Juri Kotšetkov, EPA

Venemaa maksuteenistuse senine juht Mihhail Mišustin, kelle president Vladimir Putin esitas peaministri ametikohale, omab varjatult kinnisvara Moskva rikkurite linnaosas Rubljovkas, teatas uuriv portaal Projekt Meduza vahendusel.

Registris on kinnisvara kirjutatud kahe omaniku arvele, kelle nimede asemel on kirjutatud „Vene Föderatsioon”.

2001. aastal said Mihhail Mišustin ja Vladlena Mišustina ligi 900-ruutmeetrise maja ja 5500-ruutmeetrise maatüki omanikuks. Projekti hinnangul võib see kinnisvara maksta 600 miljonit rubla (8,7 miljonit eurot).

Projekt oletab, et maja Rubljovkas võib formaalselt kuuluda Mišustini lastele. Enne laste täisealiseks saamist näitas Mišustin neid oma deklaratsioonides maja ja maa omanikena.

„Vene Föderatsiooni” nimele on kirjutatud ka korter Moskva Trjohgornõi Vali tänaval, kuhu olid varem sisse kirjutatud Vladlena ja Mihhail Mišustin.

Mišustini 2018. aasta deklaratsioonis ei ole veebilehe Deklarator andmetel kinnisvara, mida ta omaks. Pere kasutada on korter pindalaga 141,6 ruutmeetrit.

Mišustin on riigiteenistuses vaheaegadega töötanud alates 1998. aastast. Aastatel 2008-2010 oli ta UFG grupi president. Ettevõte tegeleb varahalduse, otseinvesteeringute ja osamaksu investeerimisfondidega koostöös Deutsche Bankiga. Venemaa maksuteenistuse juht on Mišustin alates 2010. aastast.