Vene uurijad: Greenpeace'i laevalt leiti uimasteid

 (36)
Arctic Sunrise
Arctic SunriseFoto: Sergei Ješenko, RIA Novosti

Vene uurijad ütlesid kolmapäeval, et mitmele piraatluses süüdistatavale keskkonnaorganisatsiooni Greenpeace aktivistile esitatakse täiendavad süüdistused "teiste raskete kuritegude" eest.

Moskva juurdluskomitee väitel leiti Hollandi lipu all seilava Greenpeace'i jäälõhkuja Arctic Sunrise pardalt "narkootilisi aineid", vahendab BNS. Laevas oli ka "topeltkasutusega" varustust, mida ei pruugitud kasutada ainult keskkonnaga seotud eesmärkidel, lisasid uurijad.

Samuti püütakse välja selgitada, kes "rammis sihilikult rannavalve mootorpaate, et piirivalvurid ei saaks oma kohust täita", seades nii ohtu nende elu ja tervise.

"Kriminaalasja uurimise käigus saadud andmete põhjal täpsustatakse igale inimesele esitatud süüdistust," seletas komitee. "On ilmne, et mitmele isikule esitatakse süüdistus ka teistes tõsistes kuritegudes."

Vene uurijad esitasid möödunud nädalal Arktikas nafta puurimise vastu meelt avaldanud jäälõhkuja Arctic Sunrise 30 aktivistile süüdistuse piraatluses, mis on Venemaal karistatav kuni 15-aastase vangistusega.

18 riigist pärit keskkonnaaktivistid võeti 18. septembril eeluurimise ajaks kaheks kuuks vahi alla.