Vene riigiduuma liige palus Eesti president Kaljulaidi sõnade pärast ÜRO-st välja visata

 (273)
Vene riigiduuma liige palus Eesti president Kaljulaidi sõnade pärast ÜRO-st välja visata
Foto: JOHANNES EISELE / AFP

Venemaa riigiduuma haridus- ja teaduskomitee esimehe asetäitja Boriss Tšernõšov (LDPR) palus ÜRO peasekretäril António Guterresil Eesti ÜRO-st välja visata president Kersti Kaljulaidi sõnade pärast, et vene keel Eesti koolides kujutab endast ohtu eesti keelele ja kultuurile.

„Kõik isikud, kes vihkavad venelasi ja vene kultuuri, püüavad alandada ja maha tallata üht kõige suurematest keeltest, ei või mitte ainult sattuda Haagi tribunali süüpinki, vaid sattuda ka kõige hirmsamasse kohtusse – ajaloo kohtusse. Ma palun teid Eesti ÜRO koosseisust välja visata, sest oma tegevusega aitab selle riigi juhtkond kaasa fašismi arengule maailmas ja venekeelse elanikkonna genotsiidile, rääkimata juba venekeelsete kodanike õiguste rikkumisest,” kirjutas Tšernõšov ÜRO peasekretärile, vahendab RIA Novosti.

Tšernõšov väljendas Kaljulaidi seisukoha üle nördimust ja märkis, et Eesti on niigi kaotanud sanktsioonisõja Venemaaga, sest seal püütavat kilu, mis oli Venemaal kunagi nii populaarne, enam üle piiri ei lasta.

„Aga selle väikese riigi presidendile ei paista selline vastus nähtavasti piisavalt adekvaatne ja venekeelsete kodanike alandamine jätkub. Seoses sellega olen ma veendunud, et täisväärtuslik abinõu on ÜRO sanktsioonide kehtestamine Eestile,” teatas Tšernõšov.