Vene passiga Läti miljonär suri kahtlastel asjaoludel

 (15)
Vene passiga Läti miljonär suri kahtlastel asjaoludel
Venemaa välisministeeriumRIANovosti

Moskvas hukkus salapärastel asjaoludel Läti miljonär Raitis Gailis. Jeltsini sõber oli varem ootamatult Vene kodakondsuse võtnud ja uut kodumaad teenima asunud.

Infoportaali Life News teatel jäi 52-aastane Gailis öösel oma Rjazani prospektil oma Moskva elukoha juures mööda kihutanud auto alla.

Allikas korrakaitseorganites ütles portaalile, et intsidendi hetkel oli pime, sadas lund ja Nissan Patroli juht lihtsalt ei märganud jalakäijat. Kõik juhtus samal ajal juhuslikult foori taga seisnud kiirabi brigaadi silme all, kel ei õnnestunud Gailist päästa.

Intsident juhtus juba 2. veebruari öösel, kuid kuna tal polnud dokumente kaasas, siis ei suudetud mehe isikut kohe tuvastada. Kuni tänaseni oli mees surnukuuris kui tundmatu isiku laip.

Olemasoleva informatsiooni kohaselt elas Gailis viimasel ajal õnnetuspaiga lähedal ühes hotellis.

Gailis oli Läti Deposiitpanga asutaja ja president Boriss Jeltsini perekonnasõber, toetades rahaliselt tema valimiseelset kampaaniat.

Peale Vene kodakondsuse saamist töötas mees Vene riigiduumas majandusnõunikuna ja oli ka Vene välisministeeriumi nõunik Balti riikide küsimustes.