Vene miilitsate atesteerimine politseinikeks kestab kaks kuud

 (11)
Vene miilitsate atesteerimine politseinikeks kestab kaks kuud
AP/Scanpix

1. märtsil miilitsad välja vahetavate politseinike atesteerimine kestab Venemaal kaks kuud, teatas RBK Daily, viidates politseiseaduse rakendamiseks valmistumise tegevusplaanile, millele on alla kirjutanud siseminister Rašid Nurgalijev.

Venemaa siseministeeriumis moodustatakse 1. märtsiks atesteerimiskomisjonid, mis atesteerivad 1. maiks erakorraliselt kogu isikkoosseisu. Atesteerimine ei puuduta politsei juhtivtöötajaid, kelle nimetab president, vahendab Lenta.ru.

Nurgalijevi sõnul algab atesteerimine siseministeeriumi keskaparaadi ja territoriaalsete organite juhtidega. Seejärel atesteeritakse kesk- ja madalama taseme töötajad. Need kes atesteerimist ei läbi, kas vallandatakse või alandatakse nende auastet. Võrreldes miilitsaga väheneb politsei isikkoosseis 20 protsenti.

Uute rinnamärkidega varustatakse politseinikud detsembriks, samaks ajaks peavad uued kirjad saama ka autod.

Praegu pole veel teada, millal politseinikud uue vormiriietuse saavad. Politseinikud võivad kanda vana vormi seni, kuni valitsus kiidab heaks uue vormiriietuse näidised ja määrab tähtaja politseinike sellega varustamiseks.

Venemaa rahandusminister Aleksei Kudrin teatas septembris, et siseministeerium reform läheb kokkuvõttes maksma 217 miljardit rubla (5,4 miljardit eurot).