Vene meedia: Tallinnas pandi üles segregatsioonivaimus agitatsioon

 (76)
Vene meedia: Tallinnas pandi üles segregatsioonivaimus agitatsioon
Foto: Andres Putting

Tallinna trammipeatusse ilmunud eestlasi ja venelasi eraldavad plakatid ei ole Vene meedias veel suurt tormi tekitanud. Uudisena on need ära maininud näiteks Sputnik ja TASS.

Mitmed väljaanded, näiteks Izvestija ja Vzgljad, tsiteerivad keskerakondlase Raimond Kaljulaidi reklaami taunivat postitust Facebookis. „Eestis reageeriti „segregatsioonivaimus” agitatsioonile venelaste kohta” pealkirjastab Vzgljad.

Läti venekeelne väljaanne Mixnews küsib oma pealkirjas „Meie aja apartheid? Tallinnas pandi üles kahtlane „reklaam””.

Teemat käsitleb ka Argumentõ i Faktõ: „Nähtavasti vaatasid sellise „targa” reklaami loojad sellele oma tähtsusest udustatud silmadega. Kui aga vaadata sellele inimliku vaatega... Mida võib näha? Venelane, tea oma kohta! Jälk on seda vaadata...”

Telekanal Tsargrad tsiteerib politoloogiks nimetatavat Ruslan Ostaškot, kes kirjutas Twitteris: „Sellise reklaami eest Tallinnas tuleb vähemalt kutsuda selgitusteks välja saadik. Aga korralikult tuleb kindlaks teha autorid, viia läbi kriminaaljuurdlus Venemaal ja kuulutada nad rahvusvaheliselt tagaotsitavateks. Igas normaalses maailma riigis on selline „reklaam” kuritegu! Mida teeb meie välisministeerium?”