Vene masu: majandus kukub - viinamüük kasvab

 (6)
Vene masu: majandus kukub - viinamüük kasvab
---

Rahvusvaheline analüütiline agentuur Nielsen koostas raporti olukorrast üleilmse majanduskriisi ajal Venemaa tarbimisturul. Ainsana ei kannatanud kulutused vägijookidele.

Ajalehes Nezavissimaja Gazeta avaldatud aruandest selgub, et ainsana ei langenud kriisi ajal Venemaa elanikkonna kulutused kangetele alkoholijookidele - esmajärjekorras just „rahvajook" viinale.

Nielseni andmetel on Venemaal valitsevast raskest olukorrast hoolimata kasvanud kangete alkohoolsete jookide müük viie protsendi võrra.

Agentuuri analüütikud selgitavad seda nähtust, sellega, et paljud venemaalased on loobunud restoranide-kõrtside külastamisest ja eelistavad nüüd kodus joomist.

Teised väljaande poolt küsitletud eksperdid selgitavad seda ka raske olukorraga, mis avaldab inimestele psühholoogilist survet ning eluraskustega maadlevad inimesed otsivad alkoholist enda muredele leevendust.

Nilesen luges kokku: kriisi saabudes kärpis ligi 80 protsenti Venemaa elanikest toiduainetele tehtavaid kulutusi. Suurim langus tarbimisturul detsembrist 2008 kuni juulini 2009 oli kulinaartoodete, pakendatud jookide ja kergete suupistete seas.