Vene kultuuriministeerium pakkus patriotismi päevaks lääne toiduainete sisseveokeelu kehtestamise päeva

 (20)
Vene kultuuriministeerium pakkus patriotismi päevaks lääne toiduainete sisseveokeelu kehtestamise päeva
Foto: MAKSIM ZMEJEV, REUTERS

Venemaa kultuuriministeerium tegi ettepaneku hakata tähistama patriotismi päeva 6. augustil, päeval, kui kehtestati lääne sanktsioonidele vastusanktsioonid.

Sellise algatusega esines kultuuriministri esimene asetäitja Vladimir Aristarhov vastuseks riigiduuma järelepärimisele, vahendab TASS.

„Venemaa kultuuriministeeriumi arvates on antud seadusandlik algatus ära teeninud tähelepanu,“ öeldakse Aristarhovi kirjas.

Aristarhov märkis, et nimetatud küsimust on otstarbekas uurida, võttes arvesse laialdase ühiskondliku arutelu ning lastes Venemaa teaduste akadeemial läbi viia ajaloolis-kronoloogilise ekspertiisi.

Novembris pöördus ettepanekuga kehtestada uus tähtpäev riigiduuma juhtkonna poole äripatriotismi arendamise ettevõtjate ühenduse Avanti president Rahman Jansukov. Oma pöördumises kirjutas Jansukov, et see igavikustab „selle ühtsuse ilmingu riigi sees, mis võimaldas vastata välisele survele sisemise kasvuga“.

2014. aasta augustis kehtestas Venemaa vastuseks Krimmi annekteerimise ja Donbassi konflikti õhutamise eest kehtestatud lääne sanktsioonidele toiduainete sisseveokeelu lääneriikidest.