Vene kosmoselaev stardib 26. aprillil

 (4)

Mehitatud Vene kosmoselaev Sojuz-TMA stardib Rahvusvahelise Kosmosejaama (ISS) poole Bajkongõri (Baikonuri) kosmodroomilt 26. aprillil, teatas Vene Kosmoseagentuuri esindaja kolmapäeval.

Ühendriikide kosmosesüstiku Columbia huku tõttu 1. veebruaril pikendati tähtajatult ISS-is asuvate astronautide tööaega. Pärast seda, kui otsustati järgmine meeskond ISS-i saata Vene kosmoselaeval Sojuz, on kosmoseagentuuride esindajad mitu korda laeva stardiaega muutnud.

Näiteks kinnitas Vene Kosmoseagentuuri peadirektor Juri Koptev, et laev stardib mai algul, kuna laev ei saa enne valmis.

Interfaxi allika kinnitusel on nüüd stardiajaks kinnitatud 26. aprill. “See kuupäev seisab agentuuri plaanides. On tõenäoline, et just sel päeval järgmine meeskond ISS-i poole stardibki,” kinnitas ta.

Varem on Vene Kosmoseagentuur teatanud, et ISS-i suundub kahemeheline meeskond — Vene kosmonaut Juri Malentšenko ja USA astronaut Edward Lu. Hetkel läbivad nad ettevalmistust Moskva lähistel Tähelinnas, aprilli keskel aga suunduvad Bajkongõri.