Vene kommunistide liider Zjuganov ründas destaliniseerimise plaani

 (25)
Vene kommunistide liider Zjuganov ründas destaliniseerimise plaani
Reuters/Scanpix

Venemaa Kommunistliku Partei liider Gennadi Zjuganov peab riigi destaliniseerimise plaani avaldanud töörühma tegevust äärmiselt kahjulikuks.

"Luua Venemaal inkvisitsiooni ja Gestapo hübriid, panna inimõigusnõukogu etteotsa käputäie sõgedaid hauakaevajaid ei ole just parim näide riiklikust kaadripoliitikast," ütleb BNSi teatel Zjuganov avalduses pealkirjaga "Destaliniseerimise plaan - russofoobide jamps".

Venemaa esikommunist ründab selles eeskätt presidendi juures tegutseva inimõigusnõukogu juhti Mihhail Fedotovit. "Härra Fedotov, kes pole praeguses võimumasinavärgis kaugeltki viimane mutter, kannab isiklikult vastust Venemaad tabanud häda ja viletsuse eest," kuulutas Zjuganov.

Presidendi inimõigusnõukogu moodustatud ajaloomälu töörühm avaldas kolmapäeval Venemaa destaliniseerimise plaani. See näeb ette riigiteenistuses töötamise keeldu ametnikele, kes eitavad totalitaarrežiimi kuritegusid Nõukogude Liidus, samuti soovitakse Lenini surnukeha mahamatmist, riiklike tähtpäevade ja kutsealade päevade revisjoni.

Ühtlasi teevad inimõiguslased ettepaneku võtta vastu kohanimede seadus, mis keelaks asulate nimedes "jäädvustada mälestust isikuist, kes on vastutavad massirepressioonide ja teiste raskete vabadusevastaste kuritegude eest".