Vene kirjaniku Läti viisa tühistati – süüdistab Eesti eriteenistusi

 (17)
Vene kirjaniku Läti viisa tühistati – süüdistab Eesti eriteenistusi
Reuters/Scanpix

Läti tühistas varem Pihkva kirjanikule ja ajaloolasele Juri Aleksejevile välja antud viisa, teatas infoagentuur Regnum. Aleksejevit süüdistatakse valeinformatsiooni esitamises reisi eesmärgi kohta.

Aleksejev ise väidab, et teavitas Läti konsulaati kavatsusest külastada Riias sõpru. Lisaks sellele ütles ta Läti esindajatele, et sõidab võibolla ka Leedusse või Eestisse, vahendab Lenta.ru.

Aleksejevi sõnul võib viisa tühistamine olla seotud tema hiljuti välja antud raamatuga, mis räägib natside ja nende abiliste kuritegudest Eestis Teise maailmasõja ajal.

Viimati Lätit külastades sõitis Aleksejev edasi Eestisse, kus oli kavas raamatu esitlemine (26. aprillil). Auto kirjaniku ja veel mitme inimesega peatati aga Eestis Läti piiri lähedal.

Politsei vahistas ühe autos olnu, portaali Baltija peatoimetaja Sergei Malahhovski, kelle nimi oli kantud musta nimekirja. Ülejäänud seltskonnal lubati edasi sõita.

Tallinnas võttis Aleksejev osa oma raamatu esitlusest ning liikumise Notšnoi Dozor üritusest pronkssõduri teisaldamise aastapäeval.

Kommenteerides Läti võimude otsust, avaldas Aleksejev arvamust, et see võeti vastu Eesti eriteenistuste mõjutusel.