Vene kindral: Kaliningradi rakettidest pole loobutud

 (13)
Vene kindral: Kaliningradi rakettidest pole loobutud
ITAR-TASS

Venema relvajõudude kindralstaabi ülem armeekindral Nikolai Makarov ütles esmaspäeval, et kavast paigutada raketid Kaliningradi oblastisse ei ole loobutud, vaatamata USA otsusele loobuda raketikilbist Euroopas.

Kui Makarovilt küsiti teadete kohta, et Venemaa on otsustanud mitte paigutada Kaliningradi oblastisse Iskander rakette, vastas Makarov Reutersi vahendusel: „Sellist otsust pole tehtud. See peab olema poliitiline otsus. Selle peab langetama president.”

„Nad (ameeriklased) pole raketitõrjekilbist loobunud; nad on selle asendanud merel paikneva komponendiga,” ütles Makarov lennukis teel Moskvast Zürichisse.

Venemaa otsustas külmutada oma otsuse paigutada oma läänepoolseimasse enklaavi — Kaliningradi oblastisse operatiiv-taktikalised raketikompleksid Iskander.

Sõjalis-diplomaatiline allikas Moskvas selgitas Interfaxile seda otsus Ameerika Ühendriikide administratsiooni neljapäevase otsusega taganeda eelmise presidendi George W. Bushi kavast paigutada Poola ja Tšehhi oma raketitõrjekilbi elemendid.