Vene kaitseministeerium: Iskanderide Kaliningradi viimine polnud saladus, üks pandi meelega USA satelliidi alla selle töö kontrollimiseks

 (241)
Vene kaitseministeerium: Iskanderide Kaliningradi viimine polnud saladus, üks pandi meelega USA satelliidi alla selle töö kontrollimiseks
Foto: Jevgeni Bijatov, Sputnik

Venemaa kaitseministeeriumi ametlik esindaja Igor Konašenkov ütles raketisüsteemide Iskander-M Kaliningradi oblastisse viimist kommenteerides, et see on mobiilne kompleks ja raketiväed täiustavad ettevalmistust.

Konašenkovi sõnul tuleks käratekitajatel endale eelkõige selgeks teha, et operatiiv-taktikaline raketikompleks Iskander on mobiilne. Lahinguettevalmistuse plaani järgi täiustavad raketivägede allüksused aastaringselt marsiettevalmistust, läbides märkimisväärseid vahemaid Vene Föderatsiooni territooriumil erinevatel viisidel: õhu teel, merd mööda ja omal jõul, vahendab RIA Novosti.

„Ei ole mingi erand ka Kaliningradi oblast, kuhu need raketivägede allüksused on korduvalt viidud ja viiakse ka tulevikus Vene Föderatsiooni relvajõudude lahinguettevalmistuse raames. Muide, suurt saladust kompleksi transportimisest kaubalaeval Ambal pole keegi teinud. Ütlen veel enamgi – üks Iskander paigutati veel enne Ambalile laadimist spetsiaalselt mööda lendava Ameerika luuresatelliidi alla selle kosmoseaparaadi tööparameetrite täpsustamiseks,“ lausus Konašenkov.

Konašenkov lisas, et kaua oodata ei tulnud – „Ameerika partnerid kinnitasid meile „paljastamise tuhinas“ kõike ise“.