Vene justiitsministeerium põhjendas Snowdeni välja andmata jätmist

 (22)
Vene justiitsministeerium põhjendas Snowdeni välja andmata jätmist
Foto: Bobby Yip

Venemaa ei saa USA-le selle luuresaladused lekitanud Edward Snowdenit välja anda, sest rahvusvahelises õiguses puudub mõiste "sunniviisiline tagasisaatmine", teatas Vene justiitsministeerium laupäeval.

"Vene seadusandluses ja praktikas rakendatakse terminit "tagasisaatmine" isikute puhul, kes naasevad vabatahtlikult oma koduriiki," öeldi ministeeriumist vastuseks Interfaxi arupärimisele, vahendab BNS.

Terminit ei kasutada rahvusvahelises õiguses isikute sunniviisiliselt kodumaale tagasisaatmise kontekstis, lisas ministeerium.

Ühendriikide suursaadik Venemaal Michael McFaul ütles varem, et Washington ei taotle Snowdeni väljaandmist, vaid tema tagasisaatmist kodumaale. "USA ei taotle härra Snowdeni väljaandmist, vaid üksnes tema tagasisaatmist. Me oleme aastate jooksul palju Vene kodanikke tagasi kodumaale saatnud," lausus saadik kolmapäeval suhtlusvõrgustikus Twitter.

Vene presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles reedel, et Moskva ei anna Snowdenit Washingtonile välja.

Seotud lood:

Üle kuu aja Moskva Šeremetjevo lennujaama transiittsoonis viibinud Snowden esitas Venemaale varjupaigataotluse 16. juulil.

Ta lekitas ajakirjandusele informatsiooni USA riikliku julgeolekuameti NSA salajase andmekogumisprogrammi PRISM ja muu luuretegevuse kohta.