Vene hävitajad sisenesid Soome lahel kahel korral Soome õhuruumi

 (74)
Vene hävitajad sisenesid Soome lahel kahel korral Soome õhuruumi
Foto: Soome õhujõud

Vene hävituslennukeid Su-27 kahtlustatakse Soome lahel Porvoost lõunas kahel korral Soome õhupiiri rikkumises, teatas Soome kaitseministeerium neljapäeva õhtul.

Esimene kahtlustatav õhupiiri rikkumine leidis aset 6. oktoobril umbes kell 16.43. Intsident kestis umbes ühe minuti. Hiljem samal õhtul kell 21.33 toimus sama lennukitüübiga, kuid teise lennukiga ka teine õhupiiri rikkumine, vahendab Helsingin Sanomat.

Esimesel korral viibis Vene hävitaja Soome õhuruumis umbes 13-kilomeetrise teekonna jooksul ning oli kõige rohkem kilomeetri sügavusel Soome õhuruumis.

Soome õhujõudude esindaja teatel oli Venemaa sõjalennukite tegevus Läänemerel neljapäeval aktiivne.

Soome õhujõud tegid mõlema õhupiiri rikkumisega seoses tuvastuslennu ja lennukeid pildistati.

„Tuvastuslend tähendab, et Soome lennuk tõusis õhku. Muid üksikasju ei saa ma selle kohta anda,“ ütles Soome kaitseministeeriumi kommunikatsioonijuht Max Arhippainen neljapäeval Helsingin Sanomatele.

Õhujõud avaldasid fotod Vene lennukitest Twitteris.

Seotud lood:

Arhippaineni sõnul on samas piirkonnas viimaste aastate jooksul toimunud mitmeid õhupiiri rikkumisi. Soome õhupiiris on sellel kohal teatav nurk.

Asja uurib nüüd Soome piirivalveamet.

„Soome suhtub oma territooriumi puutumatusse ja piiririkkumistesse tõsiselt ja me ei aktsepteeri neid. Nagu alati piiririkkumised avastatakse ja kaitseministeerium teavitab neist kohe,“ kommenteeris Soome välisminister Timo Soini.