Vene Balti laevastik korraldas Läänemerel piraaditõrjeõppuse

 (12)
Vene Balti laevastik korraldas Läänemerel piraaditõrjeõppuse
Foto: Vitali Ankov, RIA Novosti

Venemaa Lääne ja Kesksõjaväeringkondade vägede etteteatamata lahinguvalmiduse kontrolli raames toimus Läänemerel piraaditõrjeõppus, milles osalesid helikopterid Ka-27.

Balti laevastiku väejuhatuse peastaabile anti ülesanne vabastada Vene laev, mille blokeerisid Läänemerel tundmatud laevad. Vene kaubalaeva vabastamisest võtsid osa Balti laevastiku sõjalaevad ning Balti laevastiku lennuväe otsingu- ja päästekopterid ning allveelaevadevastased kopterid Ka-27PL ja Ka-27PS, teatati pressiteenistusest portaali Aviation Explorer vahendusel.

„Õppuse legendi järgi hõivas ühes Läänemere osas Vene laeva grupp piraate. Tundmatud laevad blokeerisid ta ja peatasid tema edasiliikumise. Laeva meeskond jõudis edastada hädasignaali Balti laevastiku laevadele. Balti laevastiku väejuhatus võttis vastu otsuse saata piirkonda laevade grupp, mis oli tugevdatud ka merelennuväe helikopteritega pardal. Pärast piirkonda kohelejõudmist ja tingliku vaenlase laevade avastamist helikopterite poolt viisid Balti laevastiku korvettide pardalt õhku tõusnud kopterid läbi olukorra luure hõivatud laeval. Seadust rikkunud laevad, mis blokeerisid Vene laeva, tegid katse see piirkonnast minema suunata. Balti laevastiku merelennuväe kopterid avasid seadust rikkunud laevade suunas tulirelvadest hoiatustule. Pärast piraatide keeldumist hõivatud laeva vabastamisest võttis väejuhatus vastu otsuse avada hoiatustuli suurekaliibrilistest kuulipildujatest ja 30-millimeetristest suurtükikompleksidest seadust rikkunud laevade suunas,“ teatas Venemaa kaitseministeerium.