Vene armee koori liikmetest jäi ellu vaid kolm inimest, hukkus ka neli baleriini

 (140)
Vene armee koor
Vene armee koorFoto: JACQUES DEMARTHON, AFP

Vene armee Aleksandrovi nimelise laulu- ja tantsuansambli koori kõik liikmed peale kolme olid täna varahommikul Sotši lähedal Musta merre kukkunud Vene sõjaväe transpordilennukil. Kõik lennukil olijad on hukkunud.

Sellest teatas TASSile koori juhtivsolist Vadim Ananjev. "Mulle sündis laps, nüüd on peres kolm väikest last. Ma läksin ansambli juhi juurde ja palusin luba maha jääda. Pealegi pidi homme olema esinemine, mistõttu otsustati maha jätta mind ja veel kaks solisti, Valeri Gavva ja Boriss Djakovi. Kõik ülejäänud koorist läksid lennuki peale," ütles Ananjev.

Orkestri liikmetest lendasid tema sõnul vaid bajaani- ja balalaikamängijad. Ta ei osanud öelda, kas lennukil olid ka balletigrupi liikmed ja koori kunstiline juht Valeri Halilov.

Halilov oli Vene kaitseministeeriumi käes oleva reisijate nimekirja kohaselt lennuki peal.

Hukkus ka neli ansambli juures töötanud baleriini.

Seotud lood:

Aleksandrovi nimeline laulu-ja tantsuansambel on Vene armee esindusansambel, mis on lisaks paljudele esinemistele Venemaal käinud korduvalt esinemas välismaal. Sama ansambel tahtis esineda eelmisel aastal ka Eestis, mis tekitas pahameelt, sest nad olid salvestanud ka Krimmi okupeerimist heaks kiitva laulu. Esinemine Eestis jäi ära, sest ansambli liikmed olid Vene sõjaväelased ja oleksid pidanud taotlema selleks Eesti kaitseministeeriumist loa, mida nad ei teinud.