Vene aatomikorporatsiooni juht väljendas muret koroonaviiruse leviku pärast „aatomilinnades”

 (6)
Vene aatomikorporatsiooni juht väljendas muret koroonaviiruse leviku pärast „aatomilinnades”
Sosnovõi BorFoto: Pjotr Kovaljov, TASS

Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom juhtkond on mures koroonaviirusega nakatumise kasvu pärast niinimetatud „aatomilinnades”, teatas Rosatomi peadirektor Aleksei Lihhatšov.

Lihhatšovi sõnul on sellistes linnades nagu Sosnovõi Bor (Leningradi oblast), Sarov (Nižni Novgorodi oblast) ja Desnogorsk (Smolenski oblast) nakatunuid sadu. Lihhatšov rääkis ka „nördima panevast” juhtumist Kurski tuumajaam-2 ehitava ettevõtte töötajaga, vahendab Interfax.

„Kaks päeva käis palavikuga tööl, varjates haigust ja võttes palavikku alandavat ravimit. Pärast võttis haiguslehe, jäi ühiselamusse, aga ei isoleeritud. Ja seal nakatas 27 inimest, kellest kaheksa sattusid haiglasse. Nüüd on ainuüksi tema pärast karantiini saadetud veel terve ühiselamu, see on 262 töötajat,” kurtis Lihhatšov.

Lihhatšov ütles, et elementaarsete ohutusnormide eiramise tõttu kaotas ehitusobjekt ligi 300 töölist ning tekkis oht inimeste elule ja tervisele.

„Kaks nädalat tagasi rääkisime, et jõudsime platooni, igapäevane nakatunute juurdekasv kõikus siis umbes 30-40 inimese juures, sellest ajast ei ole olukord lihtsamaks muutunud – nakatunute arv on praktiliselt kahekordistunud. Mis rõõmustab – 69% kannab nakkust sümptomiteta. Kasvab ka tervenemiste arv. Moskvas epideemia lõpeb. Nüüd on see läinud regioonidesse ja on tõsiselt haaranud mõnesid meie linnu,” rääkis Lihhatšov koroonaviirusealasest olukorrast Rosatomis.

Rosatomi Moskva ja Peterburi ning Leningradi, Moskva, Nižni Novgorodi ja Sverdlovski oblasti ettevõtted pikendavad praegust töörežiimi juuli lõpuni. Mujal tühistatakse piiranguid sõltuvalt olukorrast ja kohalike võimude otsustest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!