Veel üks pusletükk: kadunud Malaisia lennuki piloodi lennusimulaator andis jahmatava leiu

 (53)
Veel üks pusletükk: kadunud Malaisia lennuki piloodi lennusimulaator andis jahmatava leiu
Lennuki kadumist kujutav seinamaal Malaisias Shah Alami linnasFoto: AFP

2014. aastal kaotsiläinud Malaysia Airlinesi lennu MH370 kapteni kodusest lennusimulaatorist leiti etteprogrammeeritud lennuteekond, mis lõppes India ookeani lõunaosas.

Lennuki otsimiseks loodud Austraalia ametkonna ehk agentuuridevahelise koordinatsioonikeskuse (JACC) pressiesindaja ei täpsustanud, kas keskuse arvates sisestas lennutrajektoori simulaatorisse lennuki kapten Zaharie Ahmad Shah või keegi teine. Andmed avastas kapteni lennusimulaatorit uurinud USA föderaalne juurdlusbüroo.

„Faktid ja analüüs sobivad kõige paremini stsenaariumiga, mille järgi ei sekkunud piloodid lennu viimastes etappides lennuki juhtimisse,“ vahendas CNN JACCi viimast pressiteadet. „Simulaatori andmed osutavad ainult võimalusele, et [lend] oli etteplaneeritud. Neist ei selgu, mis juhtus lennuki kadumise ööl ja kus lennuk praegu asub.“

Kapteni õde Sakinab Shah ütles CNNile, et tema venda üritatakse lennuki kadumises patuoinaks teha ning puuduvad tõendid, et Zaharie Ahmad Shah oleks tahtnud rahaliste või isiklike probleemide tõttu endalt elu võtta.