Vatikan on mures “kristianofoobia” pärast

 (39)
Vatikan
Sipa/Scanpix

Vatikanis välisministri ülesandeid täitev peapiiskop Dominique Mamberti leiab, et ristiusuvastaste meeleolude ehk kristianofoobia levik on maailmas tõusuteel ning selle vastu tuleb astuda sama otsustavaid samme nagu antisemitismi või islamofoobia vastu.

Mamberti rõhutas, et usuvabadus on oluline osa rahvusvahelistest suhetest ja inimväärikusest, teatas Reuters.

Mamberti viitas ka sel nädalal Indias toimunud kristlaste vastu suunatud tänavarahutustele, kus vähemalt 13 inimest hukkus ja paljud kristlased pidid vägivalla eest varju otsima.

Mamberti sõnul tapeti 2007. aastal üle maailma 21 rooma-katoliku misjonäri ja peapiiskop nentis, et näiteks Iraagi kristlaste kogukond on sealse sõjategevuse tõttu alates 2003. aastast vähenenud ühelt miljonilt 500 000 inimeseni.

Eelmisel kuul kutsus ka paavst Benedictus XVI ise Iraagi peaministrit Nuri al-Malikit üles pöörama Iraagi ristiusuliste vähemuste kaitsmisele rohkem tähelepanu.

Veebruaris rööviti Iraagi suurimat kristlaste kogudust juhtinud Mosuli peapiiskop. Kaks nädalat hiljem leiti tema surnukeha.

Vatikan on tihti väljendanud oma muret, et konfliktid Lähis-Idas vähendavad oluliselt kristlastest elanikkonda aladel, kus nimetatud religioon oma alguse sai.