Varssavis toimub seni suurim Kesk- ja Ida-Euroopa tippkohtumine

 (3)
Varssavis toimub seni suurim Kesk- ja Ida-Euroopa tippkohtumine
AP/Scanpix

Üle 20 presidendi on teatanud oma osavõtust 17. Kesk- ja Ida-Euroopa presidentide tippkohtumisest reedel Poola pealinnas Varssavis. Kohtumisel osaleb ka USA president Barack Obama, kes lõpetab sellega oma Euroopa-ringreisi.

Poola presidendi kantselei pressiesindaja Joanna Trzaska-Wieczorek ütles, et presidendid arutavad Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida riikide dekokratiseerumisprotsessiga seotud küsimusi, teatab Polskie Radio.

21 riigipea kohtumine on Poola jaoks suurepärane võimalus tuua esile oma prioriteedid Euroopa Liidu eesistujamaaks olemise ajal.

„Poola jaoks on tippkohtumise ajal oluline tõstatada Euroopa Liidu naabruspoliitika idadimensiooni küsimus,“ ütles Poola presidendi esindaja Jaromir Sokolowski uudisteagentuurile PAP ja lisas, et kohtumisel arutatakse kindlasti ka transatlantilisi suhteid.

Tippkohtumine algab reede hommikul Varssavi vanalinnas kuningalossis.

„Mitte kunagi tippkohtumise ajaloos pole osa võtnud nii palju riigipäid,“ ütles Trzaska-Wieczorek.

Obama osaleb reede õhtul töisel õhtusöögil koos teiste riigipeadega. Laupäeval kohtub USA president Poola peamiste poliitiliste parteide esindajatega.

Kutse tippkohtumisel osaleda lükkas tagasi Serbia president Boris Tadić, pärast seda kui Kosovo president Atifete Jahjagi teatas oma osalemisest.