Varjupaigataotlejad sõidavad nüüd Venemaalt Soome autodega

 (5)
Varjupaigataotlejad sõidavad nüüd Venemaalt Soome autodega
Foto: Aleksei Danitšev, Sputnik

Soome Lapimaa piirkonna piirivolinik otsustas jõulunädalal, et Salla ja Raja-Jooseppi piiripunktides võib alates 23. detsembrist piiri ületada vaid autoga. Enne seda oli Venemaalt tulnud varjupaigataotlejaid jalgratastega, sest jalgsi ei tohi piiri ületada.

Reeglite muutmise järel on Salla piiripunkti tuldud autoga ja ühes autos olnud Venemaa kodanikku kahtlustatakse ebaseadusliku riiki sisenemise organiseerimises. Lisaks sellele uurib Lapimaa piirivalve ka muid riiki sisenemise organiseerimisega seotud kuriteokahtlusi, vahendab Yle Uutiset.

Kolmapäeval saabus Lapimaa piirivalve abiülema kolonelleitnant Jussi Sainio sõnul Raja-Jooseppisse auto, milles oli kaheksa reisijat. Kõik olid varjupaigataotlejad.

Salla piiripunkti tuli kolmapäeval kolm autot. Esimeses autos oli kaheksa reisijat ja varsti tuli veel kaks autot, milles oli kokku kümme varjupaigataotlejat. Inimeste äkilise kuhjumise tõttu peatati liiklus piiripunktis ligi tunniks.

Sainio sõnul ei ole teada, kust piiri ületamiseks kasutatud autod pärit on, kuid need kõik jäid piiripunkti. Üks autodest oli minibuss. Varjupaigataotlejad jätkasid esialgse menetluse järel teed Tornio organiseerimiskeskusse, nagu ka varasemad Venemaalt saabunud varjupaigataotlejad.