Vanglas nakatus koroonaviirusesse vägistaja ja endine Hollywoodi produtsent Harvey Weinstein

 (67)
Vanglas nakatus koroonaviirusesse vägistaja ja endine Hollywoodi produtsent Harvey Weinstein
Harvey WeinsteinFoto: Brendan McDermid , REUTERS

Positiivse koroonaviiruse proovi andis vanglas endine Hollywoodi produtsent ja seksuaalkurjategija Harvey Weinstein. New Yorgi osariigi vanglaametnike ja politseinike organisatsiooni presidendi Michael Powersi sõnul on ta nüüd isolatsioonis.

Weinstein mõisteti eelmisel kuul süüdi vägistamises ja seksuaalses kallaletungis ning määrati 23 aastaks vanglasse, vahendab BBC News.

Weinsteini hoitakse New Yorgi osariigis Buffalo lähedal Wende’i vanglas. Eile andsid seal positiivse koroonaviiruse proovi kaks kinnipeetavat, teatas anonüümseks jäänud ametnik Reutersile.

Powers ütles Reutersile, et mitmed vangla töötajad on karantiinis. Ta väljendas muret vanglaametnike pärast, kellel tema sõnul puudub kaitsevarustus.

Weinsteini advokaat Imran Ansari ütles, et kaitsemeeskonda on koroonaviiruse diagnoosist informeeritud.

„Võttes arvesse hr Weinsteini tervislikku seisundit oleme me loomulikult mures, kui see on nii, ja me jälgime olukorda tähelepanelikult,“ ütles Ansari.

Enne Wende’i saabumist oli Weinstein New Yorgi linnas Rikers Islandi vanglas ja haiglas, kus tal raviti südant ja rinnavalusid.

Seotud lood:

Weinstein mõisteti süüdi esimese astme kriminaalses seksuaalaktis assistent Miriam Haley vastu 2006. aastal ja kolmanda astme vägistamises lootustandva näitleja Jessica Manni vastu 2013. aastal.

Weinsteini on alates 2017. aasta oktoobrist seksuaalses väärkohtlemises süüdistanud kümned naised.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!