Vandekohus: Elon Musk ei pea mehe pedoguy'iks nimetamise eest talle raha maksma

 (9)
Vandekohus: Elon Musk ei pea mehe <em>pedoguy</em>'iks nimetamise eest talle raha maksma
Foto: reuters

USA Los Angelese vandekohus otsustas, et Tesla ja SpaceX-i asutaja Elon Musk ei pea maksma ühtki dollarit kahjuraha sukeldujale Vernon Unsworthile selle eest, et kutsus viimast pedoguy'iks ehk pedofiilseks tüübiks.

Tuntud sukeldaja Unsworth nõudis ärimagnaadilt 190 miljardit USA dollarit kahjutasu pärast seda, kui viimane kasutas tema kohta tüli käigus oma Twitteri kontol solvavat väljendit, vahendab uudistekanal Sky.

Vandekohtunikud langetasid otsuse vähem kui tunni jooksul, mõistes Muski laimusüüdistuses õigeks.

Tüli meeste vahel puhkes, kui Musk pakkus väikeallveelaeva Tai koopasse lõksu jäänud koolipoiste päästmiseks ja Unsworth keeldus sellest, nimetades tuntud investori abipakkumist PR-trikiks, salvates, et "toppigu oma allveelaev sinna, kus see haiget teeb".

Musk vastas sellele vihaselt, kasutades ühes säutsus tuukri kohta väljendit "pedo guy" ehk "pedotüüp".

Õige pea esitas Unsworth kohtu kaudu kahjunõude, väites, et seesugune säuts miljardäri poolt kahjustas tema mainet ja tekitas talle kannatusi. Süüdistaja advokaat Lin Wood kuulutas, et Musk paigutas "tuumapommi [Unsworthi] ellu".

Tesla tegevjuht aga selgitas kohtunikele, et ta ei nimetanud Unsworthi pedofiiliks, vaid kasutas solvavat väljendit, mis tema sünnimaal Lõuna Aafrika Vabariigis tähendab kõigest "kõhedusttekitavat vanameest".

Vandekohtu õigeksmõistva otsuse järel ütles Musk ajakirjanikele, et see "taastas minu usu inimkonda".