Vandaalid varastasid holodomori suure mälestusristi

 (19)
Vandaalid varastasid <span style="font-style: italic;"></span><em>holodomor</em>i<em> </em>suure mälestusristi
RIANovosti

Ida-Ukrainas Luganski oblastis Sievierodonetski linna ühelt haljakult kadus omalt kohalt 6,5 meetri kõrgune holodomori ohvritele pühendatud mälestusrist.

Infoagentuuri proUA teatel oli see suur rist maa sisse kaevatud ja betoneeritud. Kohalikust administratsioonist öeldi, et ilma eritehnikata oleks risti kätte saada väga keeruline.

Mälestusrist Ukrainat 193ondatel aastatel laastanud näljahäda ohvritele püstitati Sievierodonetski 24. novembril 2007 president Viktor Juštšenko seadlusega, kuid ilma linnavõimude osaluseta.

Risti paigaldasid ühele linna haljakutest rahvuslike erakondade kohalike osakondade liikmed ja Ukraina õigeuskliku kiriku Kiievi patriarhaadi toetajad.

Kohalikust administratsioonist öeldi, et see rist on juba teine holodomori mälestusmärk, mis on Sievierodonetskis hävitatud. Enne oli purustatud mälestusmärk, mis asus Afganistani sõjas hukkunute memoriaali juures.

Mõlemad vandaalide poolt purustatud mälestusmärgid taastatakse oma vanades kohtades.

Päev varem oli president Juštšenko kutsunud ukrainlasi üles hävitama kõiki riiki Nõukogude ajast jäänud mälestusmärke. Riigipea teatas, et aastatel 2007-2008 demonteeriti Ukrainas üle 400 Nõukogude võimude poolt püstitatud ausammast.