Van der Linden nõuab Venemaalt tõde

 (72)
Anna Politkovskaja
Reuters/Scanpix

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) president René van der Lindeni arvates on aasta pärast ajakirjanik Anna Politkovskaja mõrva asjaolud veel piisavalt varjatud.

Täna avaldatud pressiteates nõuab ENPA president René van der Linden tõde mõrva kohta. „Aasta tagasi, 7. oktoobril 2006 tulistati Anna Politkovskajat Moskvas. Aasta hiljem ei ole valgustatud asjaolusid mõrvaga seoses,“ teatas ENPA oma kodulehel.

Van der Lindeni arvates ei tohiks Venemaa ühe kõige julgema ajakirjaniku tapmist jätta karistamata, kuna tegu on rünnakuga demokraatia vastu: „Ma uuendan oma palvet Vene võimudele, tegemaks kõike, mis nende võimuses, et tuua tõde päevavalgele ja ka Vene parlamendile, et jälgida uurimist tähelepanelikult.“

Kremli ja president Vladimir Putini kriitik Anna Politkovskaja mõrvati Moskvas 7. oktoobril laskudega pähe liftis oma kodu juures. Ajakirjaniku mõrvaga seoses on arreteeritud kümme kahtlusalust, 21. septembril esitati süüdistus Tšetšeenia poliitik Shamil Burajevile mõrvale kaasaaitamises.