Valujevi saabumisega Krimmi algas poliitiline raskekaalumatš Valujev versus Klõtško

 (157)
Valujevi saabumisega Krimmi algas poliitiline raskekaalumatš Valujev <em>versus</em> Klõtško
Nikolai ValujevFoto: Aleksei Pavlišak, ITAR-TASS

Ukraina võimuvõitlusest on kiiresti saamas kahe poksihiiglase matš, sest Kiievi opositsiooniliider Vitali Klõtško on omale vastaseks saanud Vladimiri Putini võimuerakonda esindava Nikolai Valujevi.

Mehed ei ole poksiringis kunagi kohtunud, kuid nüüd on neil käimas kraadi võrra kangem kahevõitlus Ukraina tuleviku eest, vahendab Ilta-Sanomat.

Valujev saabus neljapäeval Krimmi Sevastopolisse ja kirjutas kohe Twitterisse järgmise sõnumi: „Sõbrad, Venemaa on teiega! Käimas on informatsioonisõda. Tulime kangelaslinna Sevastopolisse kohtuma isiklikult elanikega ja tutvuma olukorraga seestpoolt.“

Koos Valujeviga saabus Krimmi veel mitmeid teisi Venemaa rahvaesindajaid, kelle hulgas on maailma esimene naiskosmonaut Valentina Tereškova ja iluuisutamistäht Irina Rodnina, kes mõlemad kuuluvad samuti Putini erakonda Ühtne Venemaa.

Valujev on endine raskekaalu poksija, kes on tänapäeval üks Putini võimupartei reklaamnägudest.

President Janukovõtši Kiievis kukutanud meeleavaldajate üks juhtidest on aga Ukraina endine raskekaalu poksija Vitali Klõtško, kes on teatanud, et kandideerib riigi presidendiks.

Valujevi ja Klõtško vahelist poksimatši püüti rohkem või vähem tõsiselt korraldada aastaid, kuid Valujev lõpetas karjääri enne, kui unelmate kohtumine jõudis teoks saada.

Vitali Klõtško Foto: Sergei Tšuzavkov, AP