Välisminister Pusić tunnistas horvaadi vabatahtlike võitlemist Ukraina armees

 (16)
Välisminister Pusić tunnistas horvaadi vabatahtlike võitlemist Ukraina armees
Vesna PusićFoto: Pedja Milosavljevic/SIPA

Horvaatia välisminister Vesna Pusić tunnistas kolmapäeval, et Ukraina armeega on ühinenud horvaadi vabatahtlikud, kes arvatakse enamasti olevat 1990. aastate sõja veteranid.

„Nii palju kui mina tean, on (horvaadi võitlejaid), kes on ühinenud Ukraina armeega,“ ütles Pusić ning lisas, et Horvaatia luureteenistused jälgivad seda teemat, vahendab AFP. „Praegu ei ole nad ühinenud paramilitaarsete üksustega.“

Pusić kommenteeris kohaliku meedia teateid selle kohta, et umbes 20 vabatahtlikku, peamiselt 1990. aastate vabadussõja veteranid, lahkusid jaanuari lõpus Mariupoli suunas, kus pidid ühinema polguga Azov. Ajaleht Večernji List teatas, et umbes tosin horvaati on juba Ukrainas.

Venemaa avalikku agressiooni Ukraina vastu, mis on sarnane sellega, mida meie kogesime 1991. aastal, jälgitakse vaikuses,“ ütles üks horvaadi võitlejatest, Denis S. kohalikule internetiportaalile. „Need inimesed mõistsid seda ja sellepärast läheme me sinna appi.“

Naaberriigis Serbias, mis on traditsiooniliselt Venemaa liitlane, kinnitas peaminister Aleksandar Vučić hiljuti kohalikule meediale, et mitu tosinat serbia vabatahtlikku on läinud võitlema Vene-meelsete mässuliste poolele.