Välisminister Johnson kavatseb Moskvas öelda, et Ühendkuningriik on valmis Vene küberrünnakutele vastama

 (14)
Välisminister Johnson kavatseb Moskvas öelda, et Ühendkuningriik on valmis Vene küberrünnakutele vastama
Boris JohnsonFoto: Ben Stansall, AFP/Scanpix

Suurbritannia välisminister Boris Johnson kavatseb hoiatada Venemaad, et viimane lõpetaks küberrünnakud, mis ohustavad Suurbritannia riiklikku julgeolekut, või Ühendkuningriik vastab samalaadsel viisil.

Johnson kavatseb öelda, et Ühendkuningriigil ei ole internetis pahatahtlikke kavatsusi, kuid tal on olemas tehnilised võimekused küberspionaažiga võitlemiseks, vahendab BBC News.

Johnson on esimene Suurbritannia välisminister viie aasta jooksul, kes Venemaad külastab.

Johnsoni visiit järgneb peaminister Theresa May süüdistusele eelmisel kuul, et Venemaa püüab õõnestada vabu ühiskondi. May hoiatas novembris Venemaa pideva küberspionaaži ja häirimise kampaania eest.

May kriitikat kordas Suurbritannia signaalluureteenistuse Valitsusside Peakorteri (GCHQ) riikliku küberjulgeoleku keskuse tegevjuht Ciaran Martin, kes ütles, et Venemaa püüab õõnestada rahvusvahelist süsteemi.

Johnson kavatseb öelda oma Vene kolleegile Sergei Lavrovile, et Ühendkuningriik ei pea Venemaa vaenulikku käitumist vastuvõetavaks.

Seotud lood:

Enne visiiti ütles Johnson, et suhted Ühendkuningriigi ja Venemaa vahel ei ole olnud nii halvad väga pikka aega.

„On valdkondi, kus Venemaa käitub meie huvide vastu vaenulikumalt kui mis iganes ajal pärast külma sõda,” ütles Johnson. „Ma teen selgeks... et on asju, millega leppimist me peame äärmiselt keeruliseks ja millega me ei saa leppida.”