Valgevene uurijad küsitlesid metrooplahvatusega seoses eksspiikrit


Valgevene uurijad küsitlesid metrooplahvatusega seoses eksspiikrit
Reuters/Scanpix

Valgevene uurijad kutsusid täna Minski metrooplahvatusega seoses ülekuulamisele parlamendi eksspiikri Metšilav Gribi, vahendasid kohalikud internetiväljaanded.

Uurijad nõudsid Gribilt, et ta vestluse sisu ei avaldaks. Seetõttu keeldus ta hiljem rääkimast, millise uurimise raames ja kellena ta prokuratuuri kutsuti, kirjutab BNS.

Minski peaprokuröri vanemabi Sergei Balašev ütles Interfaxile, et Grib kutsuti ülekuulamisele tunnistajana. Prokuratuur keeldus Gribi küsitlemist kommenteerimast.

Grib oli aastatel 1994-1996 Valgevene ülemnõukogu esimees ning täitis 1994. aasta suvel riigipea kohuseid kuni presidendivalimisteni, mille võitis praegune riigipea Aljaksandr Lukašenka.

Grib kinnitas meediale, et 11. aprillil, mil Minski metroojaamas Oktjabrskaja hukkus pommiplahvatuses 13 inimest, ta sündmuskohal ei viibinud, ning et plahvatuses süüdistatavaid ta ei tunne.

Lukašenka ütles eile oma aastakõnes, et ta on valmis hävitama ükskõik millise "viienda kolonni".

“Viiendast kolonnist” on riigipea viimasel ajal kõnelnud seoses metrooplahvatusega, vaatlejad on näinud selles ähvardust opositsioonile