Valgevene president Lukašenka nimetas koroonaviiruse pandeemiat psühhoosiks

 (97)
Valgevene president Lukašenka nimetas koroonaviiruse pandeemiat psühhoosiks
Foto: POOL New, REUTERS

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka nimetas koroonaviiruse epideemiat psühhoosiks ja väljendas arvamus, et inimesed kannatavad rohkem paanika kui viiruse enda pärast.

„Vaatamata mõningasele kriitikale minu poolt ei nimeta ma seda koroonaviirust teisiti kui psühhoosiks ja ei ütle sellest kunagi lahti, sest olen koos teiega üle elanud juba palju psühhoose, ja me teame, milleni see on viinud,“ teatas Lukašenka, olles ära kuulanud ettekande epidemioloogilise olukorra kohta riigis, vahendab BELTA.

Lukašenka rõhutas, et koroonaviirusealane olukord tuleb ühtedele kasuks ja teistele kahjuks. „Aga me elame konkreetses olukorras ja peame loomulikult lähtuma sellest olukorrast, mis ei kujune mitte ainult meil, vaid ka meie maa piiride taga. Miks ma nii käitun? Sest ma olen absoluutselt veendunud, et me võime rohkem kannatada saada paanikast kui viirusest endast. Just see paneb mind kõige rohkem muretsema,“ lausus Lukašenka.

Lisaks sellele kritiseeris Lukašenka mitmeid riike, sealhulgas Venemaad, otsuse eest sulgeda piirid.

„Paljud riigid on sulgenud oma territooriumi välismaalastele. Nii on toiminud ka viis Valgevene naaberriiki. Absoluutne ja kujuteldamatu rumalus ja see leiab juba kinnitust. See ei kaitse Venemaad kuidagi. Seda enam, et suletakse valikuliselt. Aga see on nende asi. Inimesed annavad hinnangu kõigele, mis meil piiride sulgemisega toimub,“ ütles Lukašenka.

Seotud lood:

Lukašenka sõnul ei oma see, et Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas välja COVID-19 pandeemia, Valgevene jaoks mingit tähtsust, sest seal suhtuti ka varem tähelepanelikult võitlusesse nakkuste ja mitte ainult koroonaviirusega.

Valgevenes on eilse seisuga ametlikult 51 nakatumisjuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!