Valget Maja tulistanud meest süüdistatakse Obama tapmiskatses

 (2)
Valget Maja tulistanud meest süüdistatakse Obama tapmiskatses
AFP/Scanpix

Mehele, keda kahtlustatakse Valge Maja pihta tulistamises, esitati süüdistus USA presidendi Barack Obama või tema personali tapmiskatses. 21-aastane Oscar Ortega-Hernandez Idaho osariigist on föderaalvangistuses ning talle esitatakse Washingtonis ametlik süüdistus.

Õiguskaitseorganite teatel uskus Ortega-Hernandez, et jumal valis ta isiklikult välja Valget Maja ründama. Politsei väitel on mees ebastabiilne ja vägivaldsete kalduvustega, teatab BBC News.

Ortega-Hernandez arreteeriti Pennsylvania osariigis.

Eelmisel reedel kuulsid võimud Washingtonis George Washingtoni monumendi ja Valge Maja vahel tulistamist. Hiljem avastas politsei maha jäetud auto, milles oli automaat.

Teisipäeval leiti Valge Maja lõunaküljelt kaks kuuli. Selles hoone osas asub presidendi magamistuba. Üks kuul oli purustanud akna välisklaasi, kuid selle peatas sisemine, kuulikindel klaas. Teine kuul oli tabanud hoone fassaadi.

President ja esileedi ei olnud tulistamise ajal Washingtonis, kuid pole teada, kas nende kaks tütart, Sasha ja Malia olid kodus.

Salateenistuse ametnikud ütlesid ajakirjanikele, et leitud kuulid ei ole veel sajaprotsendiliselt tulistamisega seostatud.

Perekond teatas Ortega-Hernandezi kadumisest 31. oktoobril. Arvatakse, et ta elas Washingtoni ümbruses.

Varem on mees arreteeritud Texases, Utah's ja Idahos. Ühegi äärmusorganisatsiooniga politsei teda seostanud ei ole.