Vabatahtlikud kogunesid Stockholmi keskraudteejaama pagulasi vastu võtma


Vabatahtlikud kogunesid Stockholmi keskraudteejaama pagulasi vastu võtma
MalmöFoto: Ola Torkelsson, TT NEWS AGENCY

Vabatahtlikud suundusid teisipäeval Stockholmi keskraudteejaama, et võtta sinna saabuvad pagulased vastu riiete, toidu ja kohviga.

40-aastane Sahar Zamani on olnud Stockholmi keskraudteejaamas alates teisipäeva hommikust. Koos veel umbes tosina vabatahtlikuga on ta juba vastu võtnud pagulasi, kes tulid rongiga Malmöst, kuhu esmaspäeva pärastlõunal saabus 230 asüülitaotlejat, vahendab The Local.

„Nad kartsid, nad arvasid, et me oleme politsei... aga me ütlesime neile lihtsalt, et oleme siin, et aidata ja andsime neile süüa ja juua,“ ütles Zamani.

Pole selge, kas Stockholmi saabunud pagulaste hulgas on ka neid, kes marssisid esmaspäeval Taani kiirteel, skandeerides teadetekohaselt „Malmö, Malmö, Malmö“.

Alates nädalavahetusest on vahistatud Taani autojuhte põgenike üle piiri Rootsi smugeldamise eest. Üks Taani naine rääkis, kuidas aitas pagulastel üle kaht riiki eraldava Öresundi väina purjetada.

Pärast Rootsisse saabumist on pagulastel olnud kergem reisida, sest Rootsi raudteefirma SJ lõdvendas isikut tõendavate dokumentide kontrollimise reegleid ja pagasipiiranguid, et „näidata firma humanitaarset poolt“.

Osa teisipäeval Stockholmi saabunud pagulastest liigub edasi Soome ja vabatahtlikud on juhatanud neid parvlaevadele.