Vabariiklasest senaator: Trump ei ole arenguvõimeline ja ma ei saa teda toetada

 (32)
Vabariiklasest senaator: Trump ei ole arenguvõimeline ja ma ei saa teda toetada
Susan CollinsFoto: AP

USA senatis Maine´i osariiki esindav vabariiklane Susan Collins avaldas teisipäeval Washington Postis arvamusloo, põhjendades, miks Donald Trump ei esinda kandidaadina partei väärtusi.

Collins alustab tõdemusega, et sarnaselt Bernie Sandersile suutis Donald Trump luua sideme paljude ameeriklastega, kes tunnevad, et nendega Washingtonis ei arvestata ning kes on väsinud poliitkorrektsusest.

„Ent poliitilisest korrektsusest lahtiütlemine ei ole sama, mis üldiste viisakusreeglite täielik ignoreerimine,“ jätkab Collins, tuues näiteks Trumpi suust senaator John McCaini, ajakirjanik Megyn Kelly, kohtunik Gonzalo Curieli ja hukkunud veterani Humayun Khani vanemate aadressil kõlanud solvangud. Samuti tekitavad Collinsis muret Trumpi väljaütlemised USA liitlaste aadressil.

„Lootsin, et me näeme üldvalimistel kandideerimas „uut“ Donald Trumpi, kes keskendub tööhõivele ja majandusele, leevendab oma väljaütlemisi, arendab läbimõeldumat poliitikat ning vabandab halvas tujus peetud tiraadide eest,“ kirjutab Collins. „Kahjuks tundub, et tema põhilised iseloomuomadused on samad ja ta pole võimeline muutuma ega arenema.“

Samas ei väljendanud Collins toetust ka ühelegi teisele kandidaadile.