Uus-Meremaad tabas tugev järeltõuge, rängalt on kahjustada saanud infrastruktuur


Uus-Meremaad tabas tugev järeltõuge, rängalt on kahjustada saanud infrastruktuur
Foto: ANTHONY PHELPS, REUTERS

Uus-Meremaa Lõunasaart raputas esmaspäeval uus maavärin magnituudiga 6,2. Vaid tunde varem oli võimas maavärin tapnud vähemalt kaks inimest, kahjustanud maanteid ja hooneid ning sundinud tuhandeid tsunami hirmus kõrgematesse kohtadesse põgenema.

Esimene maavärin magnituudiga 7,8 toimus veidi pärast keskööd kohaliku aja järgi 91 kilomeetri kaugusel Christchurchist kirdes, vahendab Reuters.

Video sellest, mis toimus maavärina ajal ühes golfivarustuse poes:

Uus-Meremaa pealinn Wellington muutus kummituslinnaks, sest inimestel kästi koju jääda nii kaua, kuni hinnatakse hoonete ohtlikkust. Piirkonda ennustati ka tugevat tuult puhanguti kiirusega 39 meetrit sekundis.

Seotud lood:

Uus maavärin magnituudiga 6,2 registreeriti kohaliku aja järgi kella 13.45 ajal ning see oli sadadest järeltõugetest tugevaim.

Uus-Meremaa Lõunasaare suurim linn Christchurch toibub sealjuures endiselt 2011. aasta maavärinast magnituudiga 6,3, mis tappis 185 inimest.

Lõunasaarel purunesid elektriliinid ja telekommunikatsioonid. Teedesse tekkinud suured lõhed ja muud infrastruktuurikahjustused muutsid kõige rohkem kannatada saanud piirkondadesse jõudmise rakseks.

„See oli lihtsalt täielik häving, ma lihtsalt ei tea … see on kuude töö,“ ütles Uus-Meremaa peaminister John Key Twitteris tsiviilkaitseministrile Gerry Brownleele.

Uus-Meremaa tsiviilkaitseteenistus kuulutas Lõunasaare Kaikoura piirkonnas välja eriolukorra.