Uus-Meremaa teatas, et kogukonnasisest nakatumist koroonaviirusesse seal enam ei ole

 (6)
Uus-Meremaa teatas, et kogukonnasisest nakatumist koroonaviirusesse seal enam ei ole
Foto: MARK MITCHELL, AFP

Uus-Meremaa teatas, et on suutnud peatada Covid-19 ülekandumise kogukonnas, mis tähendab praktiliselt viiruse elimineerimist.

Et uusi juhtumeid on mitu päeva järjest olnud ühekohaline arv, eile vaid üks, teatas peaminister Jacinda Ardern, et viirus on praegu elimineeritud, vahendab BBC News.

Ametnikud on aga hoiatanud enesega rahulolu eest, öeldes, et see ei tähenda uute koroonaviiruse juhtumite täielikku lõppu.

Uus-Meremaal avatakse homme mõned mittehädavajalikud ärid ning uuesti algab tegevus tervishoiu ja hariduse valdkonnas.

Enamikul inimestest on siiski kästud koju jääda ja vältida sotsiaalset suhtlemist.

„Me avame majandust, aga me ei ava inimeste sotsiaalset elu,” ütles Ardern valitsuse igapäevasel briifingul.

Uus-Meremaal on tuvastatud alla 1500 kinnitatud või tõenäolise koroonaviirusesse nakatumise juhtumi ja surnud on selle tõttu 19 inimest.

Uus-Meremaa tervishoiu peadirektor Ashley Bloomfield ütles, et uute juhtumite väike arv viimastel päevadel annab kindluse, et elimineerimiseesmärk on saavutatud. Ta hoiatas, et „elimineerimine” ei tähenda, et uusi juhtumeid ei tule, vaid see tähendab seda, et teatakse, kust juhtumid tulevad.

Arderni sõnul ei ole Uus-Meremaal laialdast kogukonnas nakatumist ja ta lisas: „Me oleme selle lahingu võitnud.” Siiski tuleb selle seisu säilitamiseks valvsaks jääda.

Seotud lood:

Uus-Meremaa kehtestas väga karmid piirangud reisimisele ja tegevustele varakult pandeemia alguses, kui seal oli ainult mõnikümmend juhtumit.

Arderni sõnul näitas modelleerimine, et Uus-Meremaal oleks võinud olla üle tuhande uue juhtumi päevas, kui karantiini ei oleks kehtestatud nii vara.

Massiüritused on endiselt keelatud, kaubanduskeskused jäävad suletuks ja enamik lapsi ei lähe veel kooli. Suletuks jääb ka Uus-Meremaa piir.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!