Uus-Meremaa rannikul karile sõitnud laeva kaptenile esitati süüdistus

 (2)
Uus-Meremaa rannikul karile sõitnud laeva kaptenile esitati süüdistus
AFP/Scanpix

Uus-Meremaa rannikul karile sõitnud kütust lekkiva konteinerlaeva MV Rena kapten arreteeriti ja talle esitati süüdistus aluse juhtimises viisil, mis põhjustab põhjendamatut ohtu või riski. 236 meetri pikkune Rena sõitis Põhjasaare Tauranga sadama lähedal rifile nädal tagasi.

Ametnike sõnul on laevast lekkiv raske kütteõli põhjustanud Uus-Meremaa rängima keskkonnakatastroofi aastakümnete jooksul, teatab BBC News.

Uus-Meremaa merendusagentuur MNZ, mis tegeleb laeva päästetöödega, teatas, et laevalt on merre kukkunud umbes 70 konteinerit. Öine tormine ilm kallutas aluse suurde kreeni. Laeval on 11 konteinerit ohtlike ainetega, sealhulgas ferrosiliitsiumiga, mis on veega kokku puutudes tuleohtlik. Seni pole MNZ-i andmetel ohtlike ainetega konteinereid üle parda lennanud.

Uus-Meremaa peaministri John Key sõnul on Rena keres leitud pragusid ja ei saa välistada laeva purunemist.

MNZ-i teatel võib Rena kaptenit oodata trahv 7800 dollarit või maksimaalselt 12 kuuline vanglakaristus. Tõenäoline on ka täiendavate süüdistuste esitamine. Kapten käis kolmapäeva hommikul Tauranga kohtus ja vabastati nädalaks kautsjoni vastu. Kohtunik Robert Wolffi sõnul ei avalikustata tema nime, sest inimesed võivad õigusemõistmise oma kätte võtta.

Vaata videot peagi murdumas olevast laevast SIIT.