Uuring: Vene kaitseminister Šoigu kinkis Donbassis haavata saanud Vene sõdurile käekella

 (27)
Uuring: Vene kaitseminister Šoigu kinkis Donbassis haavata saanud Vene sõdurile käekella
Sergei ŠoiguFoto: Pavel Golovkin, AP

Pärast konflikti järsku ägenemist Donbassis 2015. aasta jaanuari keskel hukkus ja sai haavata Debaltseve all palju Vene sõjaväelasi 6. üksik-tankibrigaadist, teatab oma esmaspäeval avaldatud uuringus Conflict Intelligence Team.

Uuringu autoritel õnnestus leida ka üks haavata saanud sõjaväelane, Jevgeni Ussov, vahendab Ukraina väljaanne Obozrevatel.

Fotode ja sotsiaalmeedias kirjutatu järgi tegid uurijad kindlaks, et Ussov sai killuhaava ning ta viidi Moskvasse Burdenko-nimelisse sõjaväehaiglasse.

Haiglas külastas Ussovit sealjuures Venemaa kaitseminister, armeekindral Sergei Šoigu ja kinkis talle kaitseministeeriumi embleemiga kella. Selle kohta on olemas foto suhtlusportaalis VKontakte.

Foto: VKontakte

„On selge, et killuhaava võib saada ka laskemoonaga ettevaatamatu ümberkäimise tagajärjel või õppustel, kuid vaevalt hakkaks teda sel juhul isiklikult külastama Venemaa kaitseminister isiklikult ja autasustama kellaga? Meie jaoks on selge, et sellist suurt au võidakse osutada ainult osalemise eest mingis tähtsas lahingus,“ kirjutavad uuringu autorid, märkides, et viimane kord külastas Šoigu sõjaväehaiglat juulis, kui Omskis varises kokku kasarmu.