Utah' osariik sai endale uue sümboli - ametliku tulirelva

 (5)
Utah' osariik sai endale uue sümboli - ametliku tulirelva
AP/Scanpix

Utah' osariik nimetas esimese USA osariigina endale ka "osariigi ametliku tulirelva". Osariigi esindajate hinnangul on püstol Browning M1911 vabaduse ja iseseisvuse sümbol.

Utah' uueks sümboliks on püstol, mis on saanud nime oma 1855. aastal Utah' osariigis sündinud looja John Browningi järgi, vahendab YLE Uutiset.

USA sõjavägi võttis püstoli Browning M1911 esimest korda kasutusele aastal 1916, kui käis võitlus Mehhiko piirialade mässuliste vastu. Hiljem leidis püstol laialdast kasutamist mitmetes USA osalusel peetud sõdades - mõlemas maailmasõjas, Korea sõjas ja Vietnami sõjas oli see USA sõjaväelaste ametlikuks teenistusrelvaks.

Tulirelva nimetamine osariigi ametlikuks sümboliks on leidnud ka vastuseisu. Rahuolematute arvates on relva ülistamine sobimatu ning paljud viitavad ka jaanuaris aset leidnud vahejuhtumile, kus Arizonas tappis üks mees kongressiliige Gabrielle Giffordsi üritusel kuus kaadkodanikku.

Utah' osariigil on lisaks tavapärastele embleemidele veel mitmeid ametlikke sümboleid: osariigi fossiil (allosaurus), osariigi puuvili (kirss), osariigi kalliskivi (topaas) ja osariigi mineraal (vask).