USKUMATUD FOTOD: Turkish Airlinesi reisilennuk põrkas maandumisel linnuga kokku. "See oli eesel, mitte lind!"

 (54)
USKUMATUD FOTOD: Turkish Airlinesi reisilennuk põrkas maandumisel linnuga kokku. "See oli eesel, mitte lind!"
Foto: Flight Report/kuvatõmmis

Teisipäeval toimus intsident Turkish Airlinesi lennukiga, kui maanduma asuv lennumasin põrkas kokku linnuga. Lennuki kahjustused olid äga päris suured, vahendab Daily Mail.

Turkish Airlinesi Istanbuli lend Nevşehiri oli just maanduma asumas, kui see põrkas linnuga kokku.

Piloot teatas intsidendist liikluskontrolli ja kaks teist lendu suunati seniks ümber lennujaama tiirlema, kuni kahjustada saanud lennuk maandus.

Boeing 737-800 pardal oli 125 inimest, kellest õnneks keegi viga ei saanud.

Lennundussaidi Flight Report Twitteri kontol olevatelt piltidelt on näha, et lennuki esiosa oli korralikult lömmis ja verine. Samuti imestasid paljud sotsiaalmeedia kasutajad foto jagades, et milline lind võis sellise kahjustuse küll teha. "See oli eesel, mitte lind," naljatles üks kasutaja. "Mida? Nii suur kahju? Kas see oli draakon?" küsis teine kasutaja.

Turkish Airlinesi pressiesindaja ütles Daily Mailile, et lindude kokkupõrge lennuki "ninaga" on lennunduses tavaline ning lennuki see osa ongi tehtud pehmetest materjalidest, seega kokkupõrked on seal piirkonnas pehmendatud.

Lennufirma esindaja lisas, et lindude puhul on ohtlik vaid see, kui nad põrkuvad kokku lennuki mootori alaga. Teistel juhtudel, kui kokkupõrge toimub näiteks tiiva, nina, kere või muu kohaga, ohtu lennukile sisuliselt ei ole.

Vaata pilte siit!