USA võimud pidasid küsitlemiseks kinni Vene duumasaadiku: Moskva reageeris valuliselt

 (83)
USA võimud pidasid küsitlemiseks kinni Vene duumasaadiku: Moskva reageeris valuliselt
Foto: TASS

USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) pidas sel nädalal New Yorgi lennujaamas väidetavalt pea tunniks ajaks kinni Venemaa riigiduuma saadiku Inga Jumaševa, tuues kaasa valulise reaktsiooni Moskvast.

Venemaa suursaadik Anatoli Antonov ütles pühapäeval ajakirjanikele, et "kahe päeva eest USA-sse saabunud riigiduuma saadik Inga Jumaševa peeti kinni ja tal paluti minna eraldi ruumi, kus teda küsitles ligi tund aega FBI kaastöötaja", vahendab uudisteagentuur Interfax.

"Talle pakuti võimalust kohtuda FBI töötajaga ka mitteametlikus olukorras ning jätkata suhtlust," lisas suursaadik, kelle sõnul tegutseb Jumaševa juba aastaid Venemaa ja Ameerika Ühendriikide suhete edendamise nimel, kuuludes duuma väliskomisjoni ja olles USA-ga suhete edendamise saadikurühma koordinaator.

Antonov nimetas USA võimude seesugust tegevust "vastuvõetamatuks ja ennekuulmatuks", öeldes, et "ma ei kujuta ette, kui meie vastavad teenistused peaksid kinni mõne USA senati või esindajatekoja liikme."

Tema sõnul saadeti täna ka noot USA välisministeeriumisse, kust oodatakse selgitusi, "mida tähendavad sellised sondeerivad lähenemised võõra maa duumasaadikule".

Jumaševa suundus foorumile Fort-Rossi.